Dveřní výplně u vstupních dveří

Při volbě vstupních dveří s PVC rámem je jedním z hlavních rozhodovacích faktorů výběr správného dveřního panelu. Ten totiž významně ovlivňuje estetický vzhled a zajišťuje funkčnost finálního produktu. Ne všichni zákazníci však vědí, jaký panel vybrat a jaké možnosti mají k dispozici. Už se ale nemusíte být, v tomto článku si vše podrobně vysvětlíme tak, abyste vybrali to pravé pro vás.

Z čeho se skládají dveře?

Co se týče konstrukce plastového dveřního panelu – je tvořen jádrem a dvěma vrchními vakuově vyrobenými, plastovými deskami. Umístění izolačních dvojskel, tedy velikost a počet skel, závisí na typu panelu a požadavcích zákazníka. Panel může být posílen vloženým ocelovým nebo hliníkovým plechem nebo jinými materiály, ale použití jiných posilovacích materiálů než plechu často vede k nižší odolnosti proti průniku tepla a tedy i chladu.

Jakou dveřní výplň vybrat?

Při výběru panelu a vlastně již při výběru barvy dveří je důležité zvážit, zda je prostor na vnitřní straně dveří dostatečně osvětlen denním světlem. Pokud ne, existují dvě možnosti jak prostor zesvětlit – buď bílou vnitřní stranou dveří nebo dostatečným počtem prosklených ploch na panelu. Tyto dvě možnosti se mohou navzájem doplňovat.

Záleží především na vkusu zákazníka a na stylu domu, jaký typ panelu a jaké sklo pro prosklení je zvoleno – ať už jde o ornamentní sklo, které může být doplněno vhodnou meziskelní mřížkou, nebo o finančně náročnější pískovaná skla nebo spékaná skla. Je samozřejmé, že do panelu lze instalovat dvojskla s vyšší odolností proti průniku tepla.

Jaký materiál výplně vybrat?

Důležité je znát informace o použitých materiálech – např. jádro panelu z běžného pěněného polystyrenu a tenké plastové vrchní desky mohou sice znamenat nižší pořizovací cenu, ale často také znamenají nižší životnost a horší vlastnosti.

Při výběru dveřního panelu je rozhodujícím faktorem také záruka na výrobek a jeho dostupnost. V praxi to znamená, že obecně je výhodnější se rozhodnout pro výrobce, který je na trhu delší dobu, tedy prokázal svou spolehlivost a lze očekávat, že na trhu zůstane i nadále. V případě potřeby tedy bude schopen a ochoten řešit jakékoliv záruční i pozáruční opravy.

V neposlední řadě je dobré si uvědomit, že dveřní panely jsou závazkem na delší dobu a jejich výběr by měl odrážet individuální potřeby a preference uživatele. Je důležité přemýšlet o tom, jak se budou dveře používat, jaké jsou estetické preference a jaký je rozpočet. S těmito informacemi v ruce může být proces výběru dveřního panelu mnohem jednodušší a úspěšnější.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *