Jak zařídit dětský pokoj pro dvě děti

Zařízení dětského pokoje pro jedno dítě může být náročný úkol, ale když jde o zařízení dětského pokoje pro dvě děti, může to být ještě větší výzva. Při pečlivém plánování a určitém stupni kreativity je však možné vytvořit krásný a funkční dětský pokoj, který bude vyhovovat potřebám obou dětí. Zde je průvodce, jak vybavit dětský pokoj pro dvě děti.

Zvažte, s jakým prostorem pracujete

První věc, kterou je třeba při zařizování dětského pokoje pro dvě děti zvážit, je velikost dostupného prostoru. Pokud máte pro děti vyhrazený malý pokoj, budete muset být velice kreativní a funkční při výběru nábytku a jeho uspořádání. Na druhou stranu, pokud máte větší prostor, můžete mít při výběru větší flexibilitu a pro děti můžete v jednom pokoji vytvořit dva oddělené koutky.

Nad barvami přemýšlejte dopředu

Pokud jde o výzdobu, barvy a dekorace dětského pokoje pro dvě děti, je dobrým výchozím bodem výběr barevného schématu, které bude vyhovovat oběma dětem. Velmi moderní jsou dnes neutrální barvy jako je šedá, béžová nebo bílá, které lze zvýraznit barevnými doplňky. Případně můžete zvolit dvě barvy a použít je v celé místnosti.

Investujte do prostorově úsporného nábytku

Při zařizování pokoje pro dvě děti je klíčový prostorově úsporný nábytek. Zvažte investici do patrové postele nebo postele s lůžkem, které mohou poskytnout další prostor na spaní, aniž by zabíraly příliš mnoho místa. V dnešní době je výběr nábytku pro děti obrovský a vy můžete zakoupit patrovou postel, do které je chytře zakomponován i stůl nebo úložný prostor. Chytrou volbou pro menší děti může být také dětská postýlka, která se přemění na postel pro batolata, protože může růst spolu s vašimi dětmi.

Rozdělte prostor

Pokud máte dvě děti různého věku a máte k dispozici větší prostor, může být dobrým nápadem rozdělit dětský pokoj na dvě (tři) zóny. Můžete zóny vytvořit podle počtu dětí, tedy tak aby každé dítě mělo svůj koutek nebo můžete pokoj vytvořit na spací, hrací a učící zónu. K vytvoření oddělených oblastí v dětském pokoji můžete použít nábytek, závěsy nebo přepážky.

Využívejte úložné prostory s rozmyslem

Úložné prostory jsou v každém dětském pokoji nezbytné, ale když zařizujete dětský pokoj pro dvě děti, je to ještě důležitější. Zvažte investici do multifunkčních úložných řešení, jako jsou knihovny s vestavěnými úložnými koši nebo úložné otomany, které mohou sloužit jako dvojí sezení. Používejte štítky nebo barevné kódy, abyste udrželi pořádek v předmětech každého dítěte.

Pokoj odlište

Nakonec nezapomeňte do dětského pokoje přidat nějaké osobní prvky každého dítěte. Na stěny pověste kreslené obrázky nebo fotografie, přidejte koberec nebo polštáře pro větší pohodlí a zařaďte do něj předměty, které odrážejí zájmy a osobnost vašich dětí. Díky tomu bude dětský pokoj působit jako zvláštní a jedinečný prostor pro každé dítě, ve kterém se bude cítit dobře a bude v něm rádo trávit čas.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *