Návod: Jak postavit zahradní domek pro děti

Stavba zahradního domku pro děti může být zábavným a přínosným projektem, který dětem poskytne zvláštní místo pro hraní a zkoumání v přírodě. Nejen že pro ně vytvoříte něco, co budou na sto procent milovat, ale především s nimi při stavbě můžete strávit drahocenný čas, něco je naučit a vrýt jim jednu z mnoha vzpomínek navždy do paměti. Zde uvádíme podrobný návod, jak si sám postavit jednoduchý zahradní domek pro děti:

Jak na to?

  • Dřevěná prkna,
  • Překližkové desky (na střechu a podlahu),
  • Hřebíky a šrouby,
  • Kladivo nebo vrtačka,
  • Kotoučová nebo ruční pila,
  • Smirkový papír,
  • Barva nebo mořidlo,
  • Závěsy a zámek na dveře.

Krok 1

Určete velikost a umístění zahradního domku. Zvažte, kolik místa máte na zahradě k dispozici a jak velký zahradní domek chcete mít. Dobrá velikost zahradního domku pro děti je asi 2 x 2 m. Vyberte takovou plochu, která je rovná a dobře z ní odtéká voda.

Krok 2 

Pomocí kotoučové nebo ruční pily nařežte dřevěná prkna na požadovanou velikost. Uřízněte čtyři prkna na stěny, dvě prkna pro střešní vaznici a dvě prkna na střechu jako takovou. V závislosti na velikosti zahradního domku nařežte prkna na požadovanou délku.

Krok 3 

Sestavte rám zahradního domku. Rozložte čtyři stěnová prkna na zem do tvaru čtverce nebo obdélníku. Pomocí hřebíků a vrutů připevněte prkna k sobě v rozích. Připevněte dvě prkna trámu střechy v horní části stěn, rovnoběžně vedle sebe.

Krok 4 

Teď přijde řada na střechu. Dvě prkna pro střešní krokve nařežte na míru a ujistěte se, že jsou dostatečně dlouhá, aby přesáhla šířku zahradního domku. Jeden konec každého prkna připevněte k hřebenovému trámu střechy a druhý konec k horní části prken stěn domku. Rozmístěte střešní prkna rovnoměrně po celé střeše.

Krok 5 

Nařežte překližkové desky na velikost střechy a podlahy. Pomocí kotoučové nebo ruční pily nařežte překližku tak, aby odpovídala rozměrům zahradního domku. Pomocí hřebíků a vrutů připevněte překližkové desky ke střešním krokvím a stěnovým prknům.

Krok 6 

Obruste prkna tak, abyste vyhladili případné hrubé hrany nebo třísky. Díky tomu bude zahradní domek bezpečnější a pohodlnější na hraní pro děti.

Krok 7

V případě potřeby zahradní domek nalakujte nebo použijte mořidlo. Díky tomu bude chráněn před povětrnostními vlivy a získal finální vzhled.

Krok 8

Pomocí pantů a zámku naistalujte dveře. Nařežte prkno na velikost dveří a na jednu stranu připevněte panty. Druhou stranu pantů připevněte k rámu zahradního domku. Nainstalujte západku, aby dveře zůstaly zavřené.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *