Jak na správnou manikúru, aby vaše nehty zůstaly zdravé a krásné?

Správná manikúra je nezbytná pro udržení zdravých nehtů a jejich nejlepšího vzhledu. Jelikož však existuje tolik různých technik a produktů, může být těžké se zorientovat. V tomto článku si projdeme základy správné manikúry a také několik tipů, jak o nehty dlouhodobě pečovat.

Připravte si vše potřebné

Pro začátek budete potřebovat několik základních nástrojů. Mezi ně patří např:

  • Nůžky na nehty ー Slouží ke zkrácení nehtů na požadovanou délku.
  • Pilník na nehty ー Slouží k tvarování a vyhlazení nehtů po jejich zastřižení.
  • Zatlačovač kůžičky ー Slouží k jemnému zatlačení kůžičky.
  • Kleště na kůžičku ー Slouží k odstranění přebytečné kůžičky.
  • Odlakovač na nehty ー Slouží k odstranění starého laku z nehtů.
  • Podkladový lak, barevný lak a vrchní lak ー Tyto přípravky se používají k nanášení laku na nehty.

Příprava nehtů

Než začnete nanášet lak, je důležité nehty připravit. Pomocí kleštiček na nehty zastřihněte nehty na požadovanou délku. Pilníkem vytvarujte nehty do čtvercového nebo zaobleného tvaru. Pomocí zatlačovače či pomerančového dřívka jemně zatlačte nehtovou kůžičku. Dávejte pozor, abyste kůžičku nezastřihli nebo nepoškodili, způsobili byste si tak nepříjemný záděr. Pokud máte přebytečnou kůžičku, odstraňte ji kleštičkami na kůžičku.

Naneste lak

Nyní, když jsou nehty připravené, je čas nanést lak. Začněte tím, že na nehty nanesete podkladový lak. Díky tomu se barevný lak nanese rovnoměrněji a déle vydrží. Poté naneste barevný lak. Jakmile 2. lak zaschne, naneste vrchní, bezbarvý lak. Ten pomůže ochránit barevný lak a dodá nehtům lesk.

Průběžně pečujte o nehty a ruce

Aby byly vaše nehty zdravé a vypadaly co nejlépe, je důležité o ně pečovat.  Používejte olejíček na kůžičku nebo krém na ruce, abyste nehty a kůžičku udržovali hydratované. Vyvarujte se kousání nehtů. Můžete tak nehty nenávratně poškodit a zvýšit jejich náchylnost k infekci. K čištění nehtů používejte jemný kartáček a citlivé produkty. Nepoužívejte příliš často odlakovač na nehty: Odlakovač na nehty může nehty vysušovat, proto se snažte vyhnout jeho častému používání.

S těmito tipy na paměti budete moci provádět správnou manikúru a dlouhodobě pečovat o své nehty. Nezapomeňte být šetrní a trpěliví. Vaše nehty tak budou vypadat dokonale a vy se budete cítit perfektně. Pokud nemáte čas ani chuť věnovat se pravidelné péči o vaše nehty, nabízí se řešení v podobě gelových nehtů. Gelové nehty vám vydrží až 4 týdny díky zatvrzení v UV/LED lampě na nehty a nehty vám tak vydrží dlouho krásné, ať už děláte cokoliv.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *